Colen & Navon

הרבה שנים של הצלחה בליטיגציה וייצוג בבתי משפט

ליטיגציה בתחום המשפטי מסחרי-עסקי

לִיטִיגַצְיָה (בעברית: הִתְדַּיְּנוּת, הִדַּיְּנוּת) הוא שם מקובל למקצוע הטיעון בבית משפט. ליטיגציה היא מלאכתו של עורך דין, אשר כדרך קבע טוען ומייצג את לקוחותיו בפני ערכאות שיפוטיות. תחום הליטיגציה הוא תחום ייחודי ויש הרואים בו חוד החנית של העבודה המשפטית. הליטיגציה האזרחית כוללת את התחום המוכר לעין הציבור, של הופעה וטיעון בפני בית המשפט או בפני גופי שיפוט שונים, אך היא אינה מסתכמת בזאת. שכן, ליטיגציה אזרחית עוסקת בליווי הלקוח מן השלבים המוקדמים, של הכנת התיק, מחקר ואיסוף עדויות וראיות ועד הכנה של כתבי טענות, ניהול משא ומתן עם הגופים הרלבנטיים, חתירה להסדר או לפשרה בתיק, גישור, הגשת ערעור ועוד ועוד. עורך דין שמתמחה בתחום של ליטיגציה ראוי שיהא כריזמתי, מהיר חשיבה, בעל כושר שכנוע טוב ויכולות מניפולציה גבוהות.

מה צריך לדעת עורך דין שעוסק בתחום הליטיגציה המסחרית ?

לא כל עורך דין בעל ידע משפטי מתאים לשמש בתפקיד זה, אלא אך ורק עורכי דין בעלי תכונות מיוחדות ודרכי התנהגות מתאימות יכולים למלא בהצלחה תפקיד של עורך דין ליטיגציה. ככלל, מלאכת הליטיגציה דורשת מיומנות, ידע, ניסיון וחדות, וליטיגטורים טובים ומקצועיים נדרשים למכלול כישורים ויכולות. 

בתמצית, תחום הליטיגציה מחייב ידע והיכרות מעמיקה ובקיאות בנושא ששנוי במחלוקת ואשר בו מעורב הלקוח, כמו גם בכל כללי הפרוצדורה האזרחית, אשר מעוגנים בתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד-1984, ואשר כוללים יותר מחמש מאות תקנות, תקנות משנה, ותת תקנות משנה, שהליטיגטור האזרחי צריך להכיר ולהתמחות בהם. משמע- זהו תחום התמחות רב היקף. 

על הליטיגטור גם לדעת מהי הדרך הטובה ביותר, המהירה ביותר והחסכונית ביותר, להגיע לתוצאה הרצויה עבור הלקוח. כל אלה, בנוסף להבנת החוק ודרכי הטיעון המשפטי בכלל, הם חלק ממכלול הידע שצריך להיות מנת חלקו של הליטיגטור. בנוסף לכל האמור – על הליטיגטור לדעת לעבוד בצורה מאומצת ומהירה ולעמוד בלוחות זמנים המוכתבים לו בחוק ועל ידי בתי המשפט. המשמעות היא כי העבודה סביב כל תיק היא עבודה רציפה, המחייבת היכרות ושליטה בכל פרטי התיק. 

ליטיגציה – הרבה מעבר להופעה וייצוג בבתי המשפט 

על הליטיגטור להיות בעל יכולת ליצור תקשורת טובה בין הנוכחים במשפט האזרחי כמו: העדים, התובע והשופט. כל זאת, על מנת לפעול לטובת האינטרסים של הלקוח בצורה הטובה ביותר. כאשר עורך דין מומחה וליטיגטור בהתמחותו מטפל בסכסוך, הוא יכול להביא לפתרון מהיר של בעיות משפטיות שמתעוררות. משום כך, חשוב לפנות לעורך דין כזה ברגע שמתעוררת בעיה. לעיתים, כאשר פועלים בהתאם להמלצות הליטיגטור, ניתן להימנע מהגעה לבית המשפט ולפתור את הסכסוך בין שני עורכי הדין של שני הצדדים. מומחה בתחום הליטיגציה מסייע ללקוח לפעול באופן היעיל והחכם ביותר, כך שיוכל לממש את האינטרסים של הלקוח באופן המושלם. 

חשיבותו של ליטיגטור 

ליטיגטור מנוסה עשוי לזהות אם הצד השני בסכסוך מעוניין להגיע לפתרון או שהוא רוצה להגיע לבית המשפט בכל מחיר. במידה וישנה אפשרות לפתור את הסכסוך מחוץ לכותלי המשפט, ייתכן ואפשר יהיה להגיע להסדר בפשרה, או בעזרת מגשר או בעזרת בורר. אם בכל זאת נגזר עליכם לנהל הליך משפטי, בין כתובעים ובין כנתבעים – חשוב שיעמוד לצדכם וילווה אתכם ליטיגטור מנוסה. ליטיגציה אזרחית מקצועית, מעורבת ועדכנית היא הדרושה לכם לשם ניהול ענייניכם המשפטיים באופן מיטבי ומוצלח. 

עו"ד רפאל נבון הוא ליטיגטור מנוסה מזה 20 שנה ובעל ידע רב, המעודכן בכל חידושי החקיקה והמשפט, סדרי הדין והפסיקות הנוגעות לתחומי עיסוקו. מקצועיותו של עו"ד רפאל נבון הובילה את לקוחות המשרד להישגים משמעותיים. מוניטין זה של מצוינות בליטיגציה, נצבר כתוצאה מניהול מוקפד ואיכותי של תיקים, ושמירה על סטנדרטים גבוהים ביותר של שירות ומחויבות כלפי הלקוח. 

אם אתם זקוקים לשירותי ליטיגציה אזרחית – פנו למשרדנו בהקדם, ונשמח לסייע ולהעניק לכם סיוע משפטי מקצועי.

צרו קשר

03-5544054

הירקון 2, בני ברק